СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Конкурс “Детските раце творат за Македонија” – пријавете ги вашите дечиња

Здружението на Македонците од Егејскиот дел на Македонија “Мирка Гинова” Штип објави меѓународен литературно-ликовен конкурс на тема „Детските раце творат за Македонија“.

Почитувани Македонци насекаде низ светот, многу сме горди што имаме шанса да го организираме меѓународниот литературно-ликовен конкурс на тема „Детските раце творат за Македонија“.

Право на учество имаат деца од 10 до 15 години кои што живеат во Македонија и надвор од неа, насекаде низ светот.

Селекцијата на ликовните творби ќе ја направи тричлено жири, а сите пристигнати литературни и ликовни творби ќе бидат објавени во печатена збирка за промоција на детските дела за Македонија.

 

Повеќе информации за конкурсот можете да прочитате во прилог:

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content