СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Технологија

Конзоли или компјутери: Кој има подобра графика? (ВИДЕО)

Едно од прашањата што најмногу ја дели гејмерската јавност, е токму тоа – дали е подобра графиката за видео-игрите на конзоли или на компјутери?

Секако, ова зависи од многу параметри, а „YouTuber“-от „Cycu1“ одлучи да ја спореди новата видео-игра „Cyberpunk 2077“ и на двете.

Тој ги постави кадрите едни до други, така што може да ја видите играта од конзолата „PlayStation 4 Pro“, како и од компјутерот.

 

Во описот, тој истакна дека играта за „PS4“ е објавена во резолуција од 1080p, додека играта за компјутер е објавена во 4K резуолуција и дека ова не треба да се смета како дефинитивен одговор.

Во секој случај, интересно е да се види споредбата на двата уреди.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content