СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Компанијата „ВИЗ ЕР“ со вонредна информација

Поради актуелната состојба во Украина, авиокомпанијата Виз ер информира дека привремено ги прекинува сите летовите кон Украина.

„Поради актуелните настани во Украина и затворањето на воздушниот простор, Виз ер со жалење ги информира нашите клиенти дека авиокомпанијата мора привремено да ги прекине сите летови во земјата. Патниците со резервирани летови од и до Украина можат да најдат повеќе информации на wizzair.com, или пак, преку телефонскиот центар на авиокомпанијата: 00380 893 202 532.

Безбедноста на нашите патници и членови на екипажот останува наш приоритет број еден и се надеваме дека наскоро Укранина ќе се врати во нормала,“ информираат од компанијата.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content