СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Колку пари ќе платат организаторите за Цеца и Теа Таировиќ за „Светскиот Ромскиот бал“ во Скопје

Двете балкански ѕвезди Светлана Цеца Ражнатовиќ и Теа Таировиќ ќе настапат на „Светскиот Ромски бал“ во Скопје кои ќе се одржи на 18 јануари месецов.

Овој настан се смета за еден од најпосетуваните и најгламурозните настани во Европа, а српските медиуми сега открија и за која цена ќе пеат двете пејачки.

-Цеца добила хонорар од 70 илјади евра за настапот. Сите се воодушевени што таа ќе дојде. Тоа ќе биде спектакл. Покрај неа ќе дојде и Теа Таировиќ која е ѕвезда која ќе оди само напред. Тука се собираат најбогатите Роми, а луѓето знаат како тие се веселат, а годинава покрај Цеца и Теа ќе биде посебен бал, вели извор за српските медиуми.

Медиумите шпекулираат и дека Теа Таировиќ за својот настап земала 20 илјади евра.

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content