Кејот на Вардар испраќа две пораки (ФОТО)

14

Пораките се видливи и од другата страна на реката и се испишани на многу фреквентни места. Кај кафулињата и едната галија, како и кај самиот плоштад Македонија.

Можеби двете пораки некому ќе му се чини дека знае од од чие симпатизерство или „кујна“ се инспирирани.

Интересно е дека просторот непосредно до кејот на Вардар не само што е фреквентен, туку е и место за чести политички средби и собири. Токму на плоштадот Македонија вечерва е најавено одржување на митинг на коалицијата Европски фронт предводена од ДУИ која најави дека без уставни промени и внес на Бугарите во Уставот нема да коалицира за идна влада.

Ист услов имаат поставено и од опозициската албанска коалиција Вреди чиј митинг е најавен за утре, од другата страна на Вардар, на плоштадот Скендербег.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content