СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Календар со празници и неработни денови за 2021 година: 6 продолжени викенди

Колку неработни денови, продолжени викенди и празници ќе имаме во 2021-ва година? Да се надеваме дека ќе имаме можност да ги искористиме безгрижно.

2020-та беше година со 9 продолжени викенди. Но, пандемијата нè спречи вистински да уживаме во слободните денови.

И 2021- ва ветува долги празнични викенди и денови за одмор среде работна недела. 6 продолжени викенди идеални за одмор и патување – уште да не постои пандемијата, и навистина ќе може да им се израдуваме.

 

Или уште подобра опција е да го испечатите и закачите над работното биро или дома, на видно место.

Календарот со празници за 2021-та година можете да го преземете во PDF тука.

Споделете со пријателите, семејството и блиските со кои сакате да ги испланирате слободните денови во наредната година! 😊

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content