СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Како младиот Ајдин Османовиќ ја пее „Јано мори“: Нема да ве остави рамнодушни!

Професорот по музика Јасмин Брашњиќ често објавува видеа од часовите со своите ученици.

На еден час тој работи со Ајдин Османовиќ кој со многу, многу емоции ја исполнува „Јано мори“…
Погледнете.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content