СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

И поранешната пратеничка на СДСМ Весна Бендевска на протестот

Весна Бендевска која во моментов е член на Комисијата за заштита од дискриминација, а претходно беше и пратеничка на СДСМ, излезе на вчерашниот протест како што претходно најави.

Фотографијата на која таа разговара со имењачката Весна Јаневска од ВМРО-ДПМНЕ беше објавена на твитер.

По вчерашниот протест против францускиот предлог за преговарачката рамка, за денеска е најавен нов протест пред владата.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content