СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

И денеска масовен протест „Ултиматум НЕ благодарам“

И вечерва во Скопје под слогнот „Ултиматум, не благодарам“ се одржува масовен протест против францускиот предлог.

 

Денешниот протест се одржува шести ден по ред, а причината за тоа е токму овој предлог кој што не е прифатлив за македонскиот народ.

Протестите ќе продолжат и во идните денови, се до постигнување на целта, односно одбивање на истиот со кој се ништи посебноста и самобитноста на Македнците.

       

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Прочитај повеќе:
Close
Back to top button
Skip to content