СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Инспиративен документарен филм на тројца ученици од Прилеп што ќе ве остави без зборови (ВИДЕО)

Животот е чудо, но секој од нас го доживува на поинаков начин. Не постои универзално упатство како треба да живееме, како да се однесуваме, но сепак сите имаме сопствено животно искуство. Реално не се сеќаваме на деновите, но се сеќаваме на моментите.

Основците Влатко, Викторија и Атанасиј од ООУ “Рампо Левката” – Прилеп се погрижија да ни испратат јасна порака, за тоа дека животот не е проблем кој треба да се реши, туку стварност која треба да се доживее.

Во неколку минути убаво “дотеран” краток филм со наслов “Ти можеш” – (You Can), ќе погледнете приказна која допира, минути посветени на животните предизвици.

Улогите се на Влатко Димески, Викторија Стојаноска и Атанасиј Најдоски, снимањето го реализираше PhotoBedzo продукција, а дел од кадрите беа снимени во основното училиште “Рампо Левката” – Прилеп.

Tројцата ученици се дел од деветто А одделение, а филмот е изработеен под менторство на наставничката по македонски јазик Билјана Ацеска.

Одлична идеја со уште повпечатлива реализација. Приказна која ќе ве остави без зборови! Погледнете:

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content