Инсајдер открива како СДСМ нарачувала вести на телевизија (ВИДЕО)

20

Во видеото се споменуваат главниот пропагандист на СДСМ во времето на Зоран Заев и Димитар Ковачевски, Марјан Забрчанец, екс министерот за транспарентност Роберт Поповски а настаните во поткастот Лазаров ги раскажува актер во нарачките Бојан Јовановски алијас Боки 13.

Марјан Забрчанец сега врши висока функција во владата на СДСМ.

За него Јовановски вели дека му се јавувал толку често како да се во љубовна врска по што тој имформациите ги давал на новинарите и на дескот на 1тв.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content