СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Здравје

Имате седечка работа? Вежбајте на столче, рбетот ќе ви биде благодарен

Доколку сте „оковани“ за канцелариско столче осум часа, неизбежно е да ви се појават одредени проблеми со рбетот.

Многу луѓе имаат седечка работа и не се движат доволно во текот на денот. Ако немате време да вежбате после работа, издвојте време да направите неколку вежби на работното место.

Овие вежби можете да ги правите на работа – додека седите.

Секако, пожелно би било за вашето здравје да го зголемите и бројот на чекори што ги правите во денот, но доколку темпото на живот не ви дозволува, овие вежби се добар начин да го „размрдате“ вашето тело.

Кои се овие вежби и како се изведуваат, погледнете подетално во видеото.

@mad_fit FIX YOUR POSTURE! 💁🏼‍♀️ Try these stretches at your desk midway through your work day 👏🏼 Promise you’ll feel better! #fyp #foryou #foryoupage #fy #posture #posturecheck #stretch #stretching #deskstretches #deskstretch ♬ Love Nwantiti (Acoustic Version) – CKay

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content