СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Или тргнете ги сами апаратите за коцкање, или ние ќе ги отстраниме

Жители на долненското село Дебреште се собраа пред обложувалницата во нивното село и побараа отстранување на ВЛТ апаратите.

Тие велат дека ако апаратите не бидат доброволно отстранети, самите ќе преземат чекори за нивно отстранување.

Најавија и нов протест, на кој како што велат ќе бидат многу побројни.

https://fb.watch/ogu13vgl6b/?mibextid=2JQ9oc

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content