Изложба на фотографии “ПРОЧКА 2024”, утре во ликовната галерија на ЦК “Марко Цепенков” Прилеп

211

Фото Кино Клуб „Прилеп” Ве поканува на изложба на уметнички фотографии „Прочка 2024″.

Изложбата ќе се одржи во ликовната галерија на НУЦК “Марко Цепенков” – Прилеп во петок, 17 мај, со почеток во 19:00 часот.

На изложбата ќе можете да уживате во 30 избрани фотографии од учесници на конкурсот кој беше објавен во април 2024 година.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content