СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Известување од ЈКП “Водовод и канализација”-Прилеп

Водоснабдувањето на ден 03.03.2022 ќе биде нормално со здравствено исправна вода за пиење.
Вкупната произведена количина на вода е 259л/с, од кои 219л/с од Студенчица, 0л/с од бунари и 40л/с сопствени извори.Прекин во водоснабдувањето заради санација на дефекти во периодот од 08 до 14 часот ќе има на следните улици и делови од Општина Прилеп:

– 3-ти Ноември,
– Тризла,
– Ѓорѓи Димитров.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content