СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Известување од Јавниот градски превоз Прилеп за автобуските линии за празниците

Јавниот Градски Превоз при ЈП за ПУП на сите граѓани им ја честита Новата 2024 год. и Божиќните празници со желби за добро здравје и бериќет

Воедно ги информираме граѓаните дека aвтобусите на Јавниот Градски Превоз ќе имаат редуциран возен ред на сите линии за време на Новогодишните и Божиќните Празници.

И тоа по следниов редослед:

31.12 – Неработен ден
01.01 – Неработен ден
02.01 – Полно работно време од 6.30 h до 19.30 h
03.01 – Полно работно време од 6.30 h до 19.30 h
04.01 – Полно работно време од 6.30 h до 19.30 h
05.01 – Од 6.30 h до 17.30 h сите три линии
06.01 – Неделна (вонредна) линија на еден саат од 6.30 h(х.Салида) до 12.30 h од (Н.Гробишта)
07.01 – Неделна (вонредна) линија на секои 30 минути од 6.30 h(х.Салида) до 14.30 h од (Н.Гробишта) со зголемен број автобуси
08.01 – Неделна (вонредна) линија на секои 30 минути од 6.30 h(х.Салида) до 14.30 h од (Н.Гробишта) со зголемен број автобуси.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content