СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Известување од Стара Црква-Прилеп

Прилепскиот црковен христијански храм св. Благовештение (Стара Црква-Прилеп) упатува известување до прилепските верници.

„Акатистите кон Пресветата мајка наша Богородица, во нашиот храм ќе бидат секој петок во 16.00 часот, во првите 5 седмици од великиот велигденски пост. Нека Пресветата Богородица, ги прими и застапува нашите молби и нашите приноси (петтолебија) кон нејзиниот син и спасител наш Господ Исус Христос” – се вели во известувањето.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content