СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Известување од прилепските црковни храмови за престојниот празник Митровден

ИЗВЕСТУВАЊЕ ПО ПОВОД СЛАВАТА СВЕТИ ВЕЛИКОМАЧЕНИК ДИМИТРИЈ (МИТРОВДЕН)

Лепчињата ќе се креваат (прережуваат) во слава и чест на светителот, исклучиво во црквите.
ВТОРНИК НА 07.11.

СВЕТО БЛАГОВЕШТЕНИЕ (СТАРА ЦРКВА) – од 07.30 до 17.30 часот.

СВЕТО ПРЕОБРАЖЕНИЕ (ГРЧКА) – од 08.00 до 09.30 и од 15.30 до 17.00 часот.

СВЕТИ ПАНТЕЛЕЈМОН (БОЛНИЦА) од 11.00 до 13.00 часот.

СВЕТИ КОНСТАНТИН И ЕЛЕНА (ТИПСКИ) од 11.00 до 13.00 часот.

На 08ми утрото во СВЕТО БЛАГОВЕШТЕНИЕ (СТАРА ЦРКВА).

Св. Петка во нас. Точила и во храмот Св. Кирил и Методиј (Параклис) лепчиња ќе се креваат преку целиот ден во вторник (07.11.2023) и тоа од 7:00 – 17.00., И НА САМИОТ ПРАЗНИК (наредниот ден) во средата ПО ЗАВРШУВАЊЕТО на Божествената Литургија.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content