Известување од прилепскиот храм Св. Благовештение за престојната Задушница

27

Вo ПЕТОК И САБОТА на 4ти и 5ти, во црквата СВЕТО БЛАГОВЕШТЕНИЕ (СТАРА ЦРКВА) ќе се пејат блудци од 7.30 до 9.30 часот и од 15.30 до 17.00 часот, двата дена.

На НОВИТЕ ГРОБИШТА во 12.00 часот, а на СТАРИТЕ ГРОБИШТА во 13.00 часот, двата дена.

Во Свето Преображение (Грчка) за време на Богослужбите. Бог да ги прости и да им дарува Царство Небесно – стои во известувањето од црковниот храм Св. Благовештение.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content