СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Известување за прекин во снабдувањето со електрична енергија

Заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, без снабдување со електрична енергија ќе бидат жителите на .ул.Марксова (Прилепски Бранители), во Прилеп, се наведува во соопштението од Центарот за управување со кризи, ПЕ – Прилеп.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content