СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Известување за прекин во водоснабдувањето

Водоснабдувањето на ден 21.03.2022 ќе биде нормално со здравствено исправна вода за пиење.

Вкупната произведена количина на вода е 292л/с, од кои 257л/с од Студенчица, 0л/с од бунари и 35л/с сопствени извори. Прекин во водоснабдувањето заради санација на дефекти во периодот од 08 до 14 часот ќе има на следните улици и делови од Општина Прилеп:
– н.м. Ново Лагово,
– Киро Пајмакоски,
– Пенко Здравкоски,
– Касарна.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Прочитај повеќе:
Close
Back to top button
Skip to content