СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Известување за минирање на експресен пат Градско – Прилеп

Денес во периодот од 11:30 до 17:00 часот ќе биде извршено минирање на автопатот А1, делница Фариш-Дреново, експресен пат Градско-Прилеп.

Минирањето ќе го изврши стручен тим на компанијата „Мактек“, дооел за потребите на компанијата „Синохидро“.

Раководител на минирање дипл.руд.инг. Зоран Ужевски.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content