СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Изведување на боево гаѓање во текот на утрешниот ден

Интегрален текст на Соопштението од Регионален центар за управување со кризи – Прилеп

„На  ден  10.03 .2022 година,  во време од 08.30 до 15.30 часот на стрелиштето “Леково“ ќе се реализира боево  гаѓање.

Во горенаведеното време реонот на стрелиштето „Леково“ е забранета зона. За таа цел се забранува секакво движење на лица и стока во реонот на стрелиштето.

Се предупредуваат сите лица кои по завршувањето на гаѓањето во реонот на стрелиштето доколку најдат неексплодирани зрна односно проектили, да не ги фаќаат и за тоа да ги известат органите на МВР и командата на гарниозонот во Прилеп“ – стои во соопштението.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content