СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Земјотрес го стресе Скопје

Земјотрес вечерва ги вознемири скопјани, според првичните сеизмолошки информации, станува збор за земјотеес со јачина 3.3 степени според Рихтеровата скала.

Земјотресот е со епицентар на 27 километри од Скопје, регистриран е во 23 часот и 07 минути, а епицентарот е на граница со Косово.

Според првите информации, епицентарот е на длабочина од 2 километри.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Прочитај повеќе:
Close
Back to top button
Skip to content