Земјотрес во соседството – почувствуван и во Македонија

6

Епицентарот бил на 18 км северозападно од Лариса и на 7 км југозападно од Тирнавос, во 11:57 по локално време.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content