СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Земјотрес во соседството – почувствуван и во Македонија

Земјотрес со магнитуда од 3,7 е регистриран во Грција, а почувствуван и во Македонија.

Епицентарот бил на 18 км северозападно од Лариса и на 7 км југозападно од Тирнавос, во 11:57 по локално време.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content