СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Земјоделие

Земјотрес во охридско-струшкиот регион

Утрово со јачина од 2,6 степени според Рихтеровата сажкала е регистриран земјотрес 100 километри јужно од Скопје.

Според досегашните податоци со кои располага опсерваторијата земјотресот се случи во 03 часот и 22 минути со Рихтерова локална магнитуда ML2.6 и интензитет од III-IV степени според Европската макросеизмичка скала, а беше почувствуван од населението во Охрид, Струга, Ресен и околината.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content