СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Технологија

Застрашувачки „тик-ток“ предизвик: Деца да лежат на улица

Родители на тинејџери од Скопје на социјалните мрежи реагираат дека меѓу децата се појавил нов застрашувачки „тик-ток“ предизвик, јавува Телевизија „Телма“.

Според информациите, во овој „предизвик“, се бара децата да легнуваат на улица и се предизвикуваат меѓусебе кој ќе издржи што е можно подолго до доаѓањето на некое возило.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content