СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Започна асфалтирањето на локалниот пат Врбоец-Свето Митрани-Кривогаштани

Започна асфалтирањето на локалниот пат кој ги поврзува населените места Врбоец, Свето Митрани и Кривогаштани.

-Им благодарам најмногу на моите сограѓани кои имаа верба, трпение, но и ми даваа поддршка цел изминат период за да денес сите заедно испишиме уште една историја за нашите населени места, за нашето Крушево. Сугестиите и барањата од нашите сограѓани за нас се предизвик, работа и остарливост. Денес реализираме реални остварливи капитални проекти во интерес на нашите сограѓани после неколку децении или поточно после 43 години – напиша на ФБ, градоначалникот на Крушево, Томе Христоски.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content