СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Загина прилепчанец, со мотоцикл излетал од патот

На локалниот пат Прилеп – село Лениште, во попладневните часови на 11 мај мотоцикл „томос“, управуван од С.Т. (71) од Прилеп изгубил контрола и излетал од патот.

По незгодата, мотоциклистот бил пренесен во Градската болница во Прилеп, каде од страна на лекар била констатирана смрт.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од прилепската полициска станица.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content