СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Забрана за тешки товарни возила преку Стража

Од утрово воведен забрана за тешки товарни возила преку Стража, соопшти АМСМ.

Имено, од 08:30 часот е воведена забрана за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево, преку планинскиот премин Стража.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content