СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Забрана за сообраќај на камиони на Плетвар

Поради интензивни врнежи од снег воведена е  забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Прилеп – Градско преку планинскиот превој Плетвар.

Како што соопшти АМСМ, забраната е воведена од 20.55 часот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content