СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Забелеа Маврово и Пелистер од првиот снег

По најавата од Хидрометерелошкиот завод на Македонија, дека денеска ќе имаме студено време, на повеќе повисоки места падна и првиот снег.

 

На социјалните мрежи се споделуваат видеа од првиот снег кој падна во Македонија, на Маврово, во Реканскиот крај, Нижеполе и на Пелистер.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content