СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Жабиномаалци ги канат сите верници заеднички да го одбежат заштитникот на Прилеп, Св. Никола

По повод патрониот празник и заштитник на Прилеп, Св. Никола Чудотворед, жителите од прилепската населба “Жабино Маало”, и оваа година ги покануваат сите верници, во недела на 18.12.2022, со почеток од 12 часот, да присуствуваат на водоосветувањето и прережувањето на славскиот колач пред параклисот посветен на Св. Никола кој се наоѓа во оваа населба.

Домаќини оваа година се Ракометниот клуб Прилеп, а за сите присутни ќе има и пригодна музичка програма од страна на Оливер Лозаноски и неговиот бенд.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content