СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

ЕСПН го прогласи дресот на Македонија за најубав на ЕП

Реномираната американска телевизија ЕСПН ни направи огромна чест, прогласувајќи го дресот со кој ќе играме, за најубав на Европското првенство.

Херс Гомес и Клинтон Јејтс се согласни дека дресот со сонцето е најоригинален, исто како и македонското знаме. Со тоа повторно на тежина добива петицијата да не се игра со оној бордо дрес, туку да се врати опремата со која Македонија обезбеди пласман на континенталниот шампионат.

Кога станува збор за дизајнот, со исклучок на Хрватска, никој нема толку интересен дрес кој на наједноставен начин го симболизира сонцето, заштитниот знак на Македонија.

 

Видеото на ЕСПН можете да го погледнете на овој ЛИНК.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content