СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Здравје

Едноставен рецепт за почетници за правење вкусен домашен леб (ВИДЕО)

Едноставен рецет за правење домашен леб. Состојки:

1кг брашно, 1 лажица сол, 20гр. сув квасец, 650мл. млака вода и маслиново масло. Следете го видеото во продолжение:

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content