СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Еве на што се должи растот на просечната плата

Јас имам плата 18.000, Симе 19.000 а Зоки 50.000 ден. Просек 29.000 . Јас останав без работа, Симе овој месец зема 16,000 а Зоки 50.000 ден. Просек 32.000 ден. Ете на што се должи растот на плати секој месец.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content