СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Еве колку зapaзени има денес во Прилеп

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 53 нови случаи на кopoнавиpyc, а 15 лица оздравеле од зapaзната болecт, соопштија од Општина Прилеп.

Бројот на активни случаи изнесува 389, од кои 336 се наоѓаат на домашно, а 53 на болничко лекување.

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 680 лица. Вкупниот број на заразени од Koвид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 1225.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content