СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Евакуирани 14 училишта во Скопје, нови дојави за бомби

И денеска нови дојави за поставени бомби.

Според надлежните денеска во 09.30 часот е пријавено дека на електронските адреси на 14 училишта во Скопје е упатена закана за поставена експлозивна направа.

Веднаш по добиените пријави од полициските службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на објектите и во тек се антитерористички проверки, соопшти полицијата.

Вчера имаше закани за поставена експлозивна направа во 86 училишта, една градинка и Завод за рехабилитација во Скопје, како и едно училиште во Прилеп и утврдено е дека станува збор за лажни пријави.

Веднаш по добиените пријави, од полициски службеници се преземени соодветни мерки и активности, извршени се потребните проверки од антитерористички тимови и утврдено е дека станува збор за лажни пријави.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content