СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Државни првенства во џудо

На 03.04.2022 во Струга се одржаа државни првенства во џудо за помлади Пионери-ки и Сениори-ки.
На овие натпреварувања настапија околу 200 натпреварувачи од клубовите од РСМ.
Џудо клубот Сеишин – Прилеп зеде учество со вкупно 27  натпреварувачи во машка и женска конкуренција во двете старосни категории.
Освоени се вкупно 17 медали од кои 5 златни, 3 сребрени и 9 бронзени.
Резултати поединечно:
Помлади пионери:
1.Дарио Нанески – 1 во место
2.Немања Џагадуроски – 1 во место
3.Благојче Мантароски – 2 ро место
4.Теодор Ачкоски – 3 то место
Помлади пионерки:
1.Тамара Илиоска – 1 во место
2.Теодора Илиоска – 1 во место
3.Тамара Стојковска – 2 ро место
Сениори:
1.Јован Најдоски – 3 то место
2.Никола Магдески – 3 то место
3.Валентин Димитриоски – 3то место
Сениорки:
1.Теодора Димеска – 1 во место
2.Магдалена Најдоска – 3 то место
3.Мартина Јанкоска – 2 ро место
4.Теона Настоска – 3 то место
5.Александра Најдоска – 3 то место
6.Елеонора Илиоска – 3 то место
7.Изабела Кузева – 3 то место.
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content