СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Дојави за поставени експлозивни направи добиле овие училишта во Прилеп

Како што дознаваме во тек е евакуација во повеќе училишта во Прилеп, откако непознат сторител на е-маил адресите на училиштата испратил дојави за поставени експлозивни направи.

Не само во ООУ “Добре Јованоски”, дојави за поставени бомби има и во OOУ “Гоце Делчев” и ООУ “Блаже Конески”.

Повеќе информации во текот на денот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content