СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Донирани 400 брзи тестови за потребите на прилепчани

Една од општествено најодговорните компании во Македонија, АД Витаминка Прилеп, повторно ја покажа својата великодушност на дело.

Компанијата донираше 400 брзи тестови во Здравствен дом Прилеп со цел поефикасно справување со здравствената kpиза и алармантната состојба во која се наоѓа градот.

Оливера Аџиоска, директор на Здравствен дом Прилеп упати јавна благодарност до општествено одговорната фирма „Витаминка“ која несебично ни помага во секоја можна ситуација во време кога повеќе од 10 месеци се справуваме со кopoна kpизата.

 

„Витаминка“ донира 400 брзи антиген тестови за брза детекција на вирусот Koвид 19, кои ќе се работат во Здравствениот дом во интерес на граѓаните..

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content