Донаторски базар во Прилеп, хуманоста на медицинските сестри на дело

213

На Меѓународниот ден на детето, 1 јуни, денеска на платото пред Градскиот саат во Прилеп се одржува донаторски базар. Се продаваат производи, ракотворби, од општествено одговорни фирми, поединци, од здружението „Преродба“, од манастирот „Рајчица“.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content