СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Донаторска акција на ЛАГ Агро Лидер

ЛАГ АГРО ЛИДЕР како граѓанска организација која цели кон поддршка на социјално-економски загрозени лица и семјства, во соработка со со МЗШВ подрачна единица – Прилеп организираше донаторска акција. 

Цел на активноста е во пресрет на Велигденските празници да ја збогататиме празничната велигденска трпеза во домовите на семејствата од руралните средини кои се во социјален ризик и да придонесеме што повеќе од нив достоинствено да ги дочекаат Велигденските празници. Голема благодарност до земјоделците и земјоделските аптеки за поддршката на оваа иницијатива.

Со желба во секој дом да се почувствува празничната убавина и да се одбележи еден од најголемите Христијански празници – Велигден тимот на ЛАГ АГРО ЛИДЕР денес започна со достава на  пакети со  храна и облека за семејства кои се наоѓаат во социјален ризик.

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content