СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Доделување на новинарските награди од конкурсот за справување со загадувањето на воздухот

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) денеска ќе ги додели наградите за јавниот конкурс „Справување со загадувањето на воздухот – зајакнување на јавната свест за проблемите и можните решенија” кој беше објавен од страна на ЗНМ во соработка со Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП).

На настанот што ќе се одржи во Младински културен центар, изјави за медиумите ќе дадат  Кристин Форсгрен Бенгстон, амбасадор на Шведска во земјава и Армен Григоријан, постојан претставник на УНДП и Младен Чадиковски, претседател на ЗНМ.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Прочитај повеќе:
Close
Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content