СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Договорена средба на министерката Царовска со родителите, чии деца ја бојкотираат наставата

За четвроток е договорена средба на неформалната група родителите кои се против воведување дигитални ученици со министерката за образование и наука, Мила Царовска, информираше Драгана Спасовска, претставник на родителите.

Средбата следи по барање на групата родители кои во изминатите недела дена своите деца ги држеа надвор од наставата во училиштата.

Бојкот на наставата како форма на незадоволство од работењето и постапките на Министерството, останува како официјален став на групата и продолжува се до завршувањето на работната средба, се вели во информацијата објавена во групата „Учебници и настава мора да има“.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content