СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

ДНК и ТАСКО имаат одлично парче, се вика „ЛАВА“… А еве која ја глуми!

„Лава“ е насловот на новиот сингл на ДНК и Таско, соработка потпишана од Панчо, Лазар Цветкоски и Таско.

Имено, музиката е заедничко дело на Панчо, Лазе и Таско, текстот е со потписот на Панчо и Таско, битот е на Hyper & Boksa, кои заедно со Лазе стојат и зад аранжманот, а токму во неговото студио и е снимена, мастеризирана и продуцирана темата.

Веќе стандардно песната излегува во исто време со спот за кој овојпат се погрижија Страхиња и Лео, malosamo & L. Firstner, едни од најбараните момци од соседството кога се во прашање музичките спотови. Видеото е снимано во Studio DVD PLUS/Дизајн на сценска техника.

Во кадрите освен момците се појавува и Миа Гирауд, девојката од филмот „Сестри“, првиот македонски филм што оди на Нетфликс, чие тело благодарение на вештите раце на Bijan Kovski е претворено во вистинско ремек-дело.

Во дел од видеото, кое ако се суди според фотографиите навистина ќе биде празник за очите, особено за машката публика, ја има и поранешната водителка Мелита Ракиќевиќ, која после подолго време во „жежок“ стил се враќа на малите екрани, како и Зорица Антиќ, Lоw Z една од најдобрите тверкерки на Балканот и моделите Ангела Грамосли и Јања Станојевиќ.

– Направивме одлична соработка со ТаскоИмаме супер звук и уникатно видеоТипуваме на „Лава“ и веруваме дека ќе предизвика вистинска ерупција кај нашата публикавелат Панчо и Андреј.

Тие велат така, а еве што се пее во рефренот: „Дали ќе имам среќа бејбе… Да завршиме кај мене во кревет… Да ме гориш као лава бејбе (ејВо јака поза 69… Дали ќе имам среќа вечер… Да завршиме во кревет кај мене…“

Слушнете ја „Лава“.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content