Директорката ги организира партиските вработени за изборите во СДСМ

154

Наместо да се занимава со сериозните недостатоци во битолската болница, на директорката Елизабета Ивановска (СДСМ) приоритет и е да ги организира партиски вработените да се регистрираат за гласање за изборот на новиот партиски претседател, пишува на социјалната мрежа на Фејсбук пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски.

Според пораката до вработените таа им закажува “мој термин” кај извесен Д-р Андреј.

Во меѓувреме многу битолчани одат во Прилеп и Охрид за одредени здравствени услуги, токму заради распаднатиот систем во болницата во Битола, пишува Милошоски својата објава.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content