СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

“Дивље јагоде” и нивната “Мотори” го “запалиja” Прилеп

Зад нас е втората фестивалска вечер на “Пиво Фест 2022”, најмасовната фестивалска манифестација во годината во Македонија.

Кулминацијата на фестивалската вечер синоќа во Прилеп настана со настапот на гостите од Босна и Херцеговина, “Дивље јагоде”.

Мегапопуларните рокери својот настап го започнаа со нивниот најголем хит на сите времиња, “Мотори”, што предизвика вистински делириум кај илјадната публика во Прилеп.

Уживајте во нивниот настап:

Извор: МаркукулеМК.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content