СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Детали за несреќата кај Прилеп: ИМА ПОВРЕДЕНИ!

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа меѓу камион со албански таблички и возило „ауди“ кај селото Раец, на патот Кавадарци – Прилеп, поради што сообраќајот се пренасочува по алтернативен пат.

Портпаролот на СВР Велес Ристе Самарџиев вели дека сообраќајот се одвива непречено за автомобили преку алтернативен пат.

„Во 14:35 часот случена е сообраќајна незгода на магистралниот пат Кавадарци – Прилеп во близина на село Раец, помеѓу влекач со албански национални ознаки и патнички автомобил марка ,ауди А4′. Притоа, едно лице се здобило со повреди и е е пренесено во кавадаречката болница“, изјави портпаролот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content