СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Денес ќе „легнат“ пензиите за август

На сметките на пензионерите денеска ќе бидат пуштени пензиите за месец август.

Она што е важно да се знае, а кое го нагласуваат од ПИОМ е дека исплаќањето за оние кои не користат банкоматски картички , исплатата ќе се одвива етапно, односно на шалтер во четири групи.

Се зависи од висината на пензијата, така што оние кои земаат до 11 000 исплата ќе имаат денес.

За пензионери до 14 000 денари пензии, исплата че има утре, додека од 14 001 д о18 000 во четврток и во петок пари од шалтер ќе може да подигнат оние кои земаат над 18 000 денари пензија.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Прочитај повеќе:
Close
Back to top button
Skip to content